Aktuality O našem souboru Členové Šafránu Foto Šafránu Členové Šafránku Foto Šafránku Kalendář akcí Písničky z CD Odkazy & kontakty dnešní datum: 01.06.2023 nejbližší akce: Den dětí -Eurocentrum Jablonec n.N.

Poprvé na Slovensku!25.-30.5.2012

Na Slovensko jsme dostali pozvání před půl rokem.Původně měla jet jen kapela zahrát na oslavě narozenin,ale nějak se to zvrtlo...jedeme čtyřmi auty až za Poprad,pod Tatrami jsme ubytovaní v obci Lendak.Čekalo nás milé přijetí a pohostinní lidé.Všem touto cestou moc děkujeme!

Týden na Slovensku byl opravdu náročný.V pátek se slavilo a opékalo se prase,které jsme dovezli, v sobotu jsme se zúčastnili Zamagurských folklorních slavností v Červeném klášteře,které v současnosti patří mezi nejvýznamnější události pod Tatrami.Nabídli jsme svoji účast a bylo nám umožněno v krásném prostředí pod Tromi korunami zatančit.V neděli jsme ještě zatančili společně s místním souborem pro hostitele z Lendaku jako vyjádření díků za milé přijetí.

Další dva dny jsme se rozhodli trochu prozkoumat Tatry a okolí.Ve středu jsme se ale už museli rozloučit a vyrazit na cestu domů.Ještě jsme cestou navštívili Vlkolínec, obec se zachovalými chaloupkami z dob dávno minulých. A pak už rychle domů.

[ 03.08.2012 ] [ zpět ]