Aktuality O našem souboru Členové Šafránu Foto Šafránu Členové Šafránku Foto Šafránku Kalendář akcí Písničky z CD Odkazy & kontakty dnešní datum: 17.07.2024 nejbližší akce: Dožínky Frýdlant

1.Západoslovanské folklorní slavnosti 30.6.2012

V sobotu 30.6.2012 jsme si museli přivstat,abychom dojeli do Kladna v 8hodin ráno.Cesta ubíhala dobře,jen jsme zvolili trasu kratší,za to delší časově přes Mělník.Takže jsme měli docela co dělat převléknout se do krojů a vyrazit do průvodu.Sluníčko  pěkně pražilo,ale průvod městem vymysleli pořadatelé docela krátký a zbytek jsme dojeli přistavenými autobusy,což bylo fajn.Na podiu účinkovaly mimo českých souborů,soubory ze Slovenska,Polska a Ukrajiny.Šafrán jako jediný soubor zatančil Českou besedu a poté ještě naše nové pásmo s tanci ze severovýchodních Čech.

Citace z webu folklorního sdružení:

„Členové národopisných souborů vystupují pro své vlastní potěšení a pro radost publika. Za jejich výkony jim Českomoravský slovanský svaz udělil osvědčení Laureáta 1. Západoslovanských folklorních slavností, zhotovené na ručním papíře tiskárnou ve Velkých Losinách. Každý soubor obdržel skleněný tác s logem 1. Západoslovanských folklorních slavností - Kladno 2012, zdobený zalitými českými granáty, vyrobený firmou Granát Turnov.

Tropické teploty zahnaly lidi k vodě a kdo na Sítenské náměstí přišel, dlouho na pražícím slunci nevydržel. Organizátoři počítali i s možností deště, ale s možností přebytku slunečního tepla nepočítali. Vždyť takové extrémně vysoké teploty tu za posledních sto let nebyly. To byl nedostatek, který snad ani nelze vytknout.

Českomoravský slovanský svaz je jediným občanským sdružením v České republice, které si připomíná Den přátelství a jednoty slovanských národů, vyhlášený dne 25. června 1941 na protiválečném Slovanském kongresu v Pitsburgu (USA).

Svaz se mimo jiné snaží přenést folklor do Středních Čech. Jeho snahou je oživit staročeské a slovanské tradice, zapomenuté zvyky a řemesla, a společně s přehlídkou lidových krojů připomenout slávu českého národa a ostatních Západních Slovanů, prohloubit lásku k vlasti, posílit vědomí slovanské sounáležitosti a vyvolat pocit národní hrdosti v našich duších."

PIVOVAR KONRÁD 30.6.2012

Cestou domů jsme se ještě zastavili na Slavnostech pivovaru Konrád ve Vratislavicích,abychom poděkovali za přízeň,kterou nám vedení pivovaru věnuje.

[ 09.08.2012 ] [ zpět ]